Goście z „Sapienza” Università di Roma w AAPoz

11 kw.
11 kwietnia 2013

AAPoz_2013-04-11-R

Na zaproszenie Zakładu Historii Średniowiecznej Instytutu Historii UAM, w ramach wykładów gościnnych, przyjechały do Poznania: Profesor Lidia Capo i Profesor Francesca Manzari z „Sapienza” Università di Roma. W czwartek 11 kwietnia 2013 roku przedstawicielki rzymskiej uczelni wraz z inicjatorem spotkania dr. Jakubem Kujawińskim z Zakładu Historii Średniowiecznej IH UAM, przybyli do Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu na prezentację rękopisów iluminowanych. Należy zaznaczyć, iż Pani Prof. Capo jest mediewistką, zaś Pani prof. Manzari historykiem sztuki specjalizującym się w średniowiecznym malarstwie książkowym. Na zdjęciu nasi Goście oraz opowiadający o zasobie Archiwum – Kustosz ks. Rafał Rybacki.