IX Dzień Genealoga w AAPoz

30 wrz
30 września 2016
AAPoz_D_G_1_6_M

IX Dzień Genealoga, 24.09.2016r.

W sobotę, 24 września 2016r. w siedzibie Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu, odbyło się kolejne spotkanie z cyklu DZIEŃ GENEALOGA. Była to już IX. edycja zebrania miłośników genealogii. W ramach spotkania współorganizowanego przez Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO, uczestnicy wysłuchali czterech referatów: 1. O imionach słów kilka, mgr Barbara Cywińska WTG – Gniazdo, 2. Słowo ku pamięci. Kolekcja sztambuchów Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu i jej możliwości badawcze. dr Alicja Szulc, Biblioteka Uniwersytecka, Poznań, 3. Henryk Sienkiewicz znany-nieznany” w 100. rocznicę śmierci (1916-2016), mgr Mateusz Hurysz, UAM Poznań, 4. O urzędzie ds. genealogicznych, mgr Wojciech Lis WTG – Gniazdo.