Konferencja studencka: Archiwa i Archiwiści XX i XXI wieku.

17 cze
17 czerwca 2013

AAPoz_SW piątek – 7 czerwca 2013 roku – w budynku Wydziału Historycznego UAM odbyła się, zorganizowana przez  Zakład Archiwistyki IH UAM w Poznaniu oraz Studenckie Koło Naukowe przy Stowarzyszeniu Archiwistów Polskich w Poznaniu, konferencja studencka Archiwa i Archiwiści XX i XXI wieku. W ramach pierwszej części konferencji, współpracujący z Archiwum Archidiecezjalnym w Poznaniu, Marcin Smolnicki (UAM) wygłosił referat pt.: Udostępnianie materiałów archiwalnych w Archiwum Archidiecezjalnym w Poznaniu. W ramach wystąpienia omówiono funkcjonowanie Działu Udostępniania, przedstawiono dotychczasowe sposoby ewidencji użytkowników, a także działanie Cyfrowego Archiwum Archidiecezji Poznańskiej oraz wykorzystanie kodów kreskowych w praktyce archiwalnej na przykładzie wdrażanego w poznańskim Archiwum systemu KOHA. (M.S.)