Nagroda niech motywuje i pobudza do działania…

25 wrz
25 września 2020

Foto: www.poznan.ap.gov.pl

25 września 2020 roku wojewoda wielkopolski, Pan Łukasz Mikołajczyk, wręczył wyróżniającym się archiwistom z terenu Wielkopolski Nagrodę im. Profesora Stanisława Nawrockiego. Warto zaznaczyć, że jest to pierwsze tego typu wyróżnienie w naszym kraju (zainicjowane w listopadzie 2017 roku przez Archiwum Państwowe w Poznaniu IPN – Oddział w Poznaniu oraz Archiwum Archidiecezjalne w Poznaniu).

W kolejnej  już tegorocznej edycji Anno Domini 2020 nagrodę otrzymali:

• UAM Magdalena Biniaś-Szkopek z Biblioteki Kórnickiej PAN – w kategorii nagroda główna,
  • dr Zuzanna Jaśkowska-Józefiak z Wydziału Historii UAM w Poznaniu – w kategorii nagroda dla młodego archiwisty,
  • Aleksandra Cylka-Lewandowska z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego – za całokształt dorobku.

Ponadto wyróżnieniami zostali uhonorowani pracownicy Archiwum Państwowego w Poznaniu:

Zofia Wojciechowska i Stefan Olejniczak.

Wszystkim Nagrodzonym i Wyróżnionym gratulujemy i życzymy nowych sił do pracy archiwalnej nad pasjonującą i zawiłą przeszłością! Wszak: Historia magistra vitae!

xWS

Zdjęcie: www.poznan.ap.gov.pl