Seminarium naukowe: „Komisji Edukacji Narodowej model szkoły i obywatela…”

21 sty
21 stycznia 2014

SAK_2014-01-21-945_MW ramach projektu badawczego pt. „Komisji Edukacji Narodowej model szkoły i obywatela…” w dniu 21 stycznia 2014r. w Archiwum Archidiecezjalnym w Poznaniu odbyło się seminarium naukowe poświęconego dziejom Komisji Edukacji Narodowej z wykorzystaniem materiałów archiwalnych, będących częścią zasobu Archiwum. Grono wykonawców projektu będących utytułowanymi naukowcami z wielu polskich ośrodków naukowych (Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski, Instytut Historii Nauki Polskiej Akademii Nauk, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i wiele innych) zapoznało się z wzorcowymi źródłami, tworzonymi pod koniec XVIII wieku. W opinii uczestników spotkania: w tutejszym Archiwum, w Poznaniu znajdują się bardzo cenne zbiory obrazujące pracę władz kościelnych wokół organizowania oświaty w okresie przemian ustrojowych.

Źródło: ZHW WSE UAM / AAPoz