Czwarta edycja nagrody dla archiwistów 2021

15 lut
15 lutego 2021

Archiwum Państwowe w Poznaniu Foto: www.poznan.ap.gov.pl

Na podstawie wniosku Kapituły Nagród im. prof. Stanisława Nawrockiego dla archiwistów województwa wielkopolskiego w 2021 roku o uhonorowanie archiwistów za wybitne osiągnięcia w pracy na terenie województwa wielkopolskiego nagrodę główną otrzyma Elżbieta Rogal, nagrodę dla młodego archiwisty – Julia Wesołowska a nagrodę za całokształt dorobku – Grażyna Tyrchan. Wszystkie nagrodzone osoby pracują w Archiwum Państwowym w Poznaniu.

Dodatkowo dr Anna Bestian-Zając (Archiwum Państwowe w Kaliszu), dr Monika Sak (Archiwum UAM w Poznaniu) oraz Wojciech Lis (Muzeum Ziemi Średzkiej) za swoje osiągnięcia na polu archiwalnym otrzymają wyróżnienia.

Wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się w czerwcu 2021 roku w związku z uroczystościami z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów (źródło: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu).

Przypomnijmy, iż nagrody zostały ustanowione 6 listopada 2017 r. Ich twórcą jest ówczesny wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann, we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu, Archiwum Państwowym w Poznaniu i Archiwum Archidiecezjalnym w Poznaniu.