Dziękujemy Ci kobieto, za to że jesteś kobietą. . . . . . . . . . . . . . – św. Jan Paweł II, papież

21 mar
21 marca 2023

20 marca br.  w  siedzibie naszego Archiwum na Ostrowie Tumskim odbyła się konferencja naukowa Koła Naukowego Studentów Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu zatytułowana Godność, rola i powołanie kobiety w Kościele i we współczesnym świecie. Referaty wygłosili na żywo: ks. prof. Jarosław Moskałyk, ks. prof. Jacek Hadryś, ks. dr Wojciech Wasiak; a zdalnie połączył się ks. dr Dawid Stelmach. Poruszano tematy „kobiece” z Biblii, teologii Wschodu chrześcijańskiego, duchowości i współczesnej kultury masowej. Drugi dzień konferencji odbył się w trybie zdalnym przez transmisję wystąpień drogą internetową!

Pomysłodawcą konferencji gratulujemy i zapraszamy z ciekawymi tematami do Archiwum! Służymy aulą i jej obsługą!

xWS