ekai.pl: Relacja z konferencji „Zapomniany Wielki Polak…”

23 lut
23 lutego 2015

ks. dr hab. Robert Kufel, referat: „Życie i działalność abp. Edwarda Likowskiego”.

W miniony piątek, dnia 20 lutego 2015 roku, z okazji 100. rocznicy śmierci Prymasa Polski Arcybiskupa Gnieźnieńskiego i Poznańskiego Edwarda Likowskiego (1915 – 2015) w siedzibie Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu, odbyła się konferencja: „Zapomniany wielki Polak…”. Sympozjum zostało zorganizowane przez Oddolny Komitet Społeczny upamiętniający 100-rocznicę śmierci Prymasa Polski ks. abp. Edwarda Likowskiego oraz Archiwum Archidiecezjalne w Poznaniu. Spotkaniu patronowali: Metropolita Poznański Arcybiskup Stanisław Gądecki, Dziekan Wydziału Historycznego UAM oraz Dziekan Wydziału Teologicznego UAM a także Przewodnik Katolicki oraz Radio EMAUS. Zapraszamy do zapoznania się z relacją zamieszczoną na stronie Katolickiej Agencji Informacyjnej – zobacz tutaj.