O Archiwum w Poznaniu na XV Ogólnopolskim Zjeździe Studentów Archiwistyki w Toruniu

27 kw.
27 kwietnia 2013

XV_OZSAW dniach od 10 do 12 kwietnia 2013 r. odbył się w Toruniu XV Ogólnopolski Zjazdu Studentów Archiwistyki pod hasłem „Od pergaminu do blu-raya”. W ramach panelu „Archiwa kościelne”, współpracujący z Archiwum Archidiecezjalnym w Poznaniu Marcin Smolnicki (UAM) wygłosił referat: „Funkcjonowanie archiwalnego Działu Udostępniania na przykładzie Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu”. W ramach referatu omówiono zagadnienie funkcjonowania Cyfrowego Archiwum Archidiecezji Poznańskiej oraz wykorzystanie kodów kreskowym w praktyce archiwalnej na przykładzie działającego w poznańskim Archiwum systemu KOHA.

Strona internetowa XV Ogólnopolskiego Zjazdu Studentów Archiwistyki – zobacz tutaj