Posiedzenie Kapituły Nagród im. prof. Stanisława Nawrockiego dla archiwistów województwa wielkopolskiego.

16 maj
16 maja 2018

Pałac Działyńskich w Poznaniu

W środę, 16 maja 2018r. w „Złotej Sali” pałacu Działyńskich w Poznaniu, odbyło się trzecie posiedzenie Kapituły Nagród im. prof. Stanisława Nawrockiego dla archiwistów województwa wielkopolskiego. W spotkaniu uczestniczyli: przedstawiciel Wojewody Wielkopolskiego – Łukasz Nowicki, przewodniczący Kapituły – Dyrektor Archiwum Państwowego w Poznaniu – Henryk Krystek, Dyrektor Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu – ks. Roman Dworacki, przedstawiciel Stowarzyszenia Archiwistów Kościelnych – ks. prof. dr hab. Bernard Kołodziej, Kierownik Zakładu Archiwistyki Instytutu Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – prof. dr hab. Irena Mamczak-Gadkowska, Kierownik Archiwum Polskiej Akademii Nauk w Warszawie Oddział w Poznaniu – dr Jarosław Matysiak, Przewodniczący Zarządu Oddziału w Poznaniu Stowarzyszenia Archiwistów Polskich, Instytut Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – dr Jan Miłosz, Dyrektor Archiwum Państwowego w Lesznie – dr Elżbieta Olender, Dyrektor Archiwum Państwowego w Kaliszu – dr Grażyna Schlender, Sekretarz Kapituły – Naczelnik Oddziałowego Archiwum IPN w Poznaniu – dr Rafał Kościański. Celem zebrania było omówienie stanu przygotowań do uroczystości wręczenia Nagród im. prof. Stanisława Nawrockiego dla archiwistów województwa wielkopolskiego w dniu 8 czerwca 2018r. w siedzibie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Przypomnijmy, Kapituła Nagrody im. prof. Stanisława Nawrockiego dla archiwistów województwa wielkopolskiego, której organizatorem jest Wojewoda Wielkopolski we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu, Archiwum Państwowym w Poznaniu i Archiwum Archidiecezjalnym w Poznaniu, została powołana 2017r.