Turniej piłki nożnej archiwistów „Arch – Euro 2016″ – Nie schodzimy z podium

06 cze
6 czerwca 2016

archeuro2016_w1W sobotę 4 czerwca 2016 roku na stadionie „WKS Grunwald” w Poznaniu odbył się V. turniej piłki nożnej, organizowany w ramach Międzynarodowego Dnia Archiwów, ARCH-EURO 2016. W turnieju uczestniczyło osiem drużyn: Archiwum Państwowe w Zielonej Górze, Archiwum Państwowe we Wrocławiu, Archiwum Państwowe w Poznaniu, Narodowe Archiwum Cyfrowe w Warszawie, Instytut Pamięci Narodowej Oddział Poznań, Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu, Studenci i pracownicy Zakładu Archiwistyki UAM, Archiwum Archidiecezjalne w Poznaniu. Niezmiennie od samego początku rozgrywek, trenerem drużyny Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu jest br. Zbigniew Godlewski. Dzięki determinacji trenera oraz poświęceniu zawodników, po raz czwarty z rzędu nasza drużyna uplasował się na podium, zajmując 2. miejsce. (2015/3, 2014/2, 2013/1). W finale przegraliśmy 1:3 z drużyną Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu. Zwycięzcy oraz wszystkim uczestnikom turnieju, a także przybyłym kibicom serdecznie gratulujemy.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Instytut Pamięci Narodowej