Nominacje do nagrody dla archiwistów województwa wielkopolskiego 2020

29 sty
29 stycznia 2020

Foto AAPoz, Gala z II. edycji nagrody dla archiwistów 12.06.2019

 

 

 

 

 

22 stycznia 2020 roku odbyło się posiedzenie Kapituły Nagród im. prof. Stanisława Nawrockiego dla archiwistów województwa wielkopolskiego.

Na podstawie złożonych wniosków o uhonorowanie archiwistów za wybitne osiągnięcia w pracy na terenie województwa wielkopolskiego, Kapituła nominowała do III edycji nagrody:

  1. do nagrody głównej – prof. UAM dr hab. Magdalenę Biniaś-Szkopek (Wydział Historyczny UAM, Biblioteka Kórnicka PAN)
  2. do nagrody dla młodego archiwisty – dr Zuzannę Jaśkowską-Józefiak (Wydział Historyczny UAM)
  3. do nagrody za całokształt dorobku – Aleksandrę Cylka-Lewandowską (Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu)

Ponadto Kapituła zawnioskowała o wyróżnienie: Zofii Wojciechowskiej (Archiwum Państwowe w Poznaniu) oraz Stefana Olejniczaka (Archiwum Państwowe w Poznaniu).

Wręczenie nagród odbędzie się w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu 5 czerwca 2020 roku w związku z uroczystościami „Międzynarodowego Dnia Archiwów”.

Dodajmy, iż „Nagrody im. prof. Stanisława Nawrockiego dla archiwistów województwa wielkopolskiego”, zostały ustanowione 6 listopada 2017 r. Organizatorem każdorazowej edycji Nagród jest Wojewoda Wielkopolski we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu, Archiwum Państwowym w Poznaniu i Archiwum Archidiecezjalnym w Poznaniu. Należy zaznaczyć, iż jest to pierwsze tego typu wyróżnieniem w Polsce. Relacja z II Gali, edycja 2019 – zobacz tutaj.

Źródło: www.poznan.uw.gov.pl oraz AAPoz